Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska" powstał na terenie bezpośrednio przylegającym do dawnej fabryki dywanów. Odwiedzający Park mają możliwość zobaczyć obiekty, reprezentujące bogactwo architektury Dolnego Śląska, odwzorowane w skali 1:25. Modele pałacy, klasztorów, kościołów i starówek miast dolnośląskich zostały wyeksponowane w naturalnym otoczeniu, wśród kwiatów i zieleni.

 

fot. Robert Bezak

 

Piękno otaczającej przyrody i bardzo precyzyjne odtworzenie szczegółów miniatur, pozostawia niezapomniane wrażenie i zachęca do odwiedzenia zabytków naszego regionu. Najłatwiej sprawdzić to od razu - udając się na Kowarską Starówkę, na której bez trudu odnajdziemy oryginał Ratusza, którego zminiaturyzowaną kopię podziwialiśmy w Parku.

Zanim jednak opuścimy Park, posłuchajmy opowiadań i ciekawostek związanych z przeszłością oglądanych miniatur. Przeniesieni zostaniemy w nie tak znowu odległy czas, gdy podkarkonoska dolina pałaców i ogrodów tętniła życiem najmożniejszych i najbardziej wpływowych arystokratycznych rodów starego kontynentu. Zwiedzanie Parku trwa około godziny. Trasa dodatkowo  prowadzi przez pracownię, w której pokazywany jest proces powstawania kolejnych miniatur.

Koniecznie weźcie ze sobą do Parku aparat fotograficzny. Warto, bo mottem tego przedsięwzięcia jest hasło: "Uśmiechnij się, bo dla Ciebie zbudowaliśmy Twoją krainę fantazji".

Źródło: www.kowary.pl

Galeria

fotografie wyk. Robert Bezak


<- kliknij mapę aby wytyczyć trasę.