Szlak "Stu Jezior"

Znakomite miejsce do spędzenia urlopu z całą rodziną. Tereny Puszczy Noteckiej ze swoim mikroklimatem pozytywnie wpływającym na różnego rodzaju schorzenia polecamy osobom w różnym wieku. 

Kraina  100 jezior, znakomite trasy rowerowe łączące Poznań z Międzychodem, fantastyczne miejsce dla pasjonatów dwóch kółek, pieszych wędrówek. Nie zapomnijcie też zabrać ze sobą kijków do nordic walking. Aha, koniecznie aparat fotograficzny, który utrwali fantastyczne widoki.

Poza tym, okolica zaprasza wszystkich lubiących ciszę i wypoczynek na łonie natury od codziennego zgiełku miejskiego. Dla zwiedzających okolicę 7 rezerwatów przyrody, lasy bogate w grzyby, szkółki leśne, zabytki przyrody, miejsca związane z historią regionu i wiele ciekawych miejsc będą znakomitą formą wypoczynku.


Polecamy na pogodę deszczową

Aby nasz pobyt był w pełni udany polecamy w przypadku dnia deszczowego.

Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie


Kościół pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela z XVI w  Międzychodzie.; wzmiankowany po raz pierwszy w 1404, w latach 1555-1589 w rękach luteran. W 1591 z cegły palonej zbudowano nowy, istniejący do dzisiaj kościół (obecnie część między chórem a amboną), który w 1635 spłonął razem z miastem. Obecny transept i prezbiterium dobudowano do wcześniejszej budowli w latach 1902-1904. Wieża kościelna dwukrotnie była uszkadzana przez czynniki atmosferyczne - w 1672 ucierpiała na skutek huraganu, a w 1706 uderzył w nią piorun.


Muzeum regionalne w Międzychodzie

Aktualnie muzealna ekspozycja zajmuje pięć sal. W pierwszej z nich prezentowane są dawne meble i przedmioty gospodarstwa domowego, natomiast kolejne trzy poświęcone są rzemiosłu (włókiennictwo, kowalstwo) oraz rolnictwu i rybołówstwu. W ostatnim z pomieszczeń prezentowana jest wystawa poświęcona powstaniu wielkopolskiemu (m.in.: mundury, sztandary, odznaczenia, fotografie, mapy sztabowe) i udziałowi w nim mieszkańców ziemi międzychodzkiej (pamiątki po oddziałach: "Sokołów" z Międzychodu, "Zuchów zKamionny", kompanii sierakowskiej).

Muzeum jest obiektem całorocznym, czynnym codziennie z wyjątkiem poniedziałków. Wstęp jest płatny.


Polecane noclegi

Gościniec Jaroszewskie Wzgórze

AGROTURYSTYKA ZAŚCIANEKProdukty regionalne

Sery Grądzkie


                                                                       Dodaj swój obiekt.