180 lat polskiej fotografii - Etap I

    W dniach 10-11 maja w Sandomierzu odbył się pierwszy z dwóch zlotów pasjonatów fotografii i zawodowych fotografów w ramach 180. rocznicy polskiej fotografii i światowego dnia fotografii. Patronat honorowy nad zlotem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Sandomierski oraz Burmistrz Miasta Sandomierza.

Patronat medialny sprawowały:

TVP3 Kielce

Sandomierz TV

Radio Kielce

Radio Leliwa

www.swiatobrazu.pl

Uczestnicy zlotu w pierwszym dniu mogli wziąć udział w wykładzie dotyczącym najnowszej techniki wykorzystywanej w fotografii cyfrowej prowadzonym przez eksperta z Olympus Polska pana Jacka Kowalczyka jak również w warsztatach fotografii produktowej, w której jako rekwizyty posłużyła biżuteria autorska znanego sandomierskiego złotnika pana Roberta Gregorowicza jak również w warsztatach fotografii krajobrazowej oraz plenerze fotografii nocnej i malowania światłem.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od warsztatów fotografii reportażowej prowadzonych przez red. Sławomira Mazura z TVP podczas parady około 200 motocykli ulicami Sandomierza, którą fotograficy dokumentowali jadąc jako pasażerowie. Parada motocykli i zlot zorganizowane zostały wspólnie z Sandomierską Grupą Motocyklową TSA i miały na celu wsparcie zbiórki charytatywnej leczenia chorego na glejaka sandomierzanina.  Pomysłodawcami byli ambasadorzy Cudzechwalicie, koordynator wolontariuszy pani Ania Zybała właściciel firmy Hipokomp oraz Sandomierska Grupa Motocyklowa TSA.

Po warsztatach fotografii reportażowej odbyły się kolejne warsztaty fotografii modowej i portretowej prowadzone na sandomierskim Rynku.

W kreacjach znanych polskich projektantek Marzeny Chełmińskiej i Ewy Łukawskiej pozowały modelki ze znanego Klubu Modnej Babeczki oraz modele w kreacjach z Jumli.

Następnie odbyły się sesje na motocyklach. uczestnikom zlotu oprócz modelek pozowała m.in. mistrzyni świata w fitness pani Katarzyna Dudek.

Wsparcia technicznego udzieliły firmy:

OLYMPUS

MEDIKON

FOMEI

BEIKS

Sandomierskie Centrum Kultury

Z pozytywnym zmęczeniem najwytrwalsi dotarli do statku na Wiśle, który zabrał uczestników zlotu na rejs z widokiem na panoramę Sandomierza. 


Media o nas


SANDOMIERZ. Fotografowie,  motocykliści i miłośnicy mody połączyli siły.  W sobotę na sandomierskim Rynku, na wybiegu otoczonym maszynami...

 

Czytaj dalej...