Gospodarstwo Agroturystyczne               "Zaścianek"

Polecamy gospodarstwo agroturystyczne "Zaścianek", którego lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz jezior Góreckiego, Dymaczewskiego i  Witobelskiego jest wspaniałym miejscem dla wypoczynku od codzienności wielkomiejskiej. 

 

Polecamy urlop w tym miejscu jak również wyjazdy weekendowe. Znakomite tereny na wycieczki rowerowe z rodziną. 

Dodatkowe informacje:

Boisko sportowe, Las, Warsztaty, Pobyt z psem lub kotem, Zwierzęta gospodarskie, Atrakcje dla dzieci, Wyżywienie, Grzybobranie, Staw, Uroczystości rodzinne, Zielone szkoły, Imprezy integracyjne, Jazda konna, Miejsce na ognisko, Konferencje, Internet

Opis i oferta obiektu:

Pecna leży na krawędzi Wielkopolskiego Parku Narodowego. Otaczają ją piękne lasy, a w pobliżu znajduje się Pojezierze Mosińskie. Zachował się tu klimat wielkopolskiej prowincji. Łąki pełne są kwiatów, a dzikie ptaki chętnie zakładają tu gniazda. Ludzie są mili i chętnie pomagają wędrowcom. Dookoła Pecnej jest wiele ścieżek i traktów leśnych i tras rowerowych. Można więc spacerować lub jeździć rowerem. Entuzjaści wypraw konnych znajdą tu swoje cudowne miejsca. Miejscowość znajduje się 27 km od Poznania. Jest to świetna baza wypadowa na przeróżne wycieczki. Nieopodal znajdują się Rogalin i Kórnik. Pradolina Warciańska oferuje entuzjastom przyrody niesamowite walory poznawczo-krajobrazowe.

Gospodarstwo "Zaścianek" oferuje noclegi w komfortowych pokojach z łazienkami, salę kominkową, piękny ogród, miejsce na grilla i ognisko, plac zabaw dla dzieci. Można skorzystać z lekcji aerobiku, wędkować, spacerować po terenie gospodarstwa z licznymi stawami, łąkami i zagajnikami. Jesienią warto poszukać grzybów w pobliskich lasach. Dzieci ucieszy z pewnością możliwość podglądania hodowli świdzików - krzyżówki świni i dzika, obserwacja kur i zabawy z psami właścicieli. Obiekt posiada także miejsce do zabaw sportowych i ogrodzony parking.  Gospodarstwo oferuje także możliwość jazdy konnej. Tutejsze trzy wierzchowce, chętnie zanurzają się w stawie na terenie gospodarstwa - to dość niecodzienna okazja "popływania" na koniu. 

Na siedmiohektarowym gospodarstwie w sposób ekologiczny uprawia się: ziemniaki, ogórki, fasolę. Warzywa wykorzystywane są podczas przygotowywania posiłków dla gości. Można je także kupić u właścicieli na własne potrzeby. 

Właściciele organizują uroczystości okolicznościowe, rodzinne (do 50 osób), a także cykliczne imprezy, jak: zakończenie lata, ,,końskie,, i biesiady przy kominku.

Działalność "Zaścianka" opiera się na ludowej gościnności, świetnym domowym jedzeniu oraz spokoju którego można zaznać tylko na wsi.  

 

Liczba pokoi: 4 pokoje z łazienkami 2-, 3-, 4-osobowe

                       

Liczba miejsc: 11  

 

Wyżywienie: Istnieje możliwość zamówienia posiłków oraz samodzielnego ich przygotowania.

Cena za nocleg od osoby: 50 zł

Cena wyżywienia:

śniadanie - od 10 zł

obiad - od 15 zł

kolacja - od 10 zł

 

Możliwość pobytu z psem lub kotem: Raczej NIE 

W pobliżu:

Sklep  -  50 m

Warta - 9 km

Kościół - 3 km

Dworzec kolejowy Iłowiec - 100 mm

Kaplica - 500 m

Apteka - 500 m

 

Warto zwiedzić w okolicy: 

Dwa piękne, stare dęby na terenie posesji

Rogalin (pałac, dęby rogalińskie) - 17 km

Kórnik (zamek, arboretum) - 29 km

Wielkopolski Park Narodowy - 9 km

Mosina (przejazd drezyną) - 9 km

Brodnica (pałac i kościół, na którego terenie znajduje się grób Józefa Wybickiego) - 8 km

Park linowy Korzonkowo - 5 km (przez las) i 15 km objazdem

 Racot (pałac i stadnina Koni) - 18 km

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia obiektu:

Dyplom za uczestnictwo w VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Sposób na Sukces" za najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość i nowe miejsca pracy na terenach wiejskich.<-kliknij mapę aby wytyczyć trasę