Wielkie porządki

Piękne widoki, malownicze pola, łąki i rzeki i przede wszystkim czysty las to miejsca jakich oczekujemy wybierając się na wycieczkę rodzinną, plener fotograficzny czy wspólny wypad ze znajomymi, przyjaciółmi z innego kraju. Obecnie jest to prawie pewne, że wyprawę tę mogą uprzykrzyć stosy śmieci, odpady budowlane czy części samochodowe piętrzące się między drzewami, w przydrożnych rowach, nad rzeką czy w innych bardziej ustronnych miejscach. Z pewnością zwróciliście już na to uwagę, jeśli nie to przyjrzyjcie się przejeżdżając samochodem czy innym pojazdem, przebywając w jakimkolwiek miejscu z odrobiną refleksji w jak wielkim śmietnisku przyszło nam mieszkać.

 

Organizujemy ogólnopolską akcję "wielkie porządki" połączoną z wydarzeniem na FB. 

 

Na czym akcja polega?

- zgodnie z ustawą o utrzymaniu porządku i czystości w gminach zadanie to zostało wpisane do obowiązku samorządu.

W Polsce funkcjonuje tzw. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

dodając zgłoszenie "dzikie wysypiska śmieci" informacja trafia do gminy w zasięgu, której jest wysypisko czy zanieczyszczony odcinek rowu przydrożnego. (można dodać do zgłoszenia zdjęcie jako załącznik). Każde zgłoszenie jest anonimowe. 

Można zgłosić w aplikacji android o nazwie: geoportal mobile, zakładka KMZB

Prawdopodobnie nie ma w Polsce czystej, wolnej od dzikich wysypisk śmieci gminy. 

Rozpropagujmy akcję wskazywania gminom takich miejsc, dla pojedynczych gmin nie będzie tego wiele, może to być około 2-10 miejsc. 

Prawdopodobnie nie wszyscy z różnych względów dołączą do akcji, być może z obawy, że poniosą odpowiedzialność za pozostawienie tych śmieci lub z innego powodu. 

Zapraszamy do współpracy administratorów stron, bloggerów, adminów, moderatorów grup na fb.

Każda strona będzie oznaczona w wydarzeniu jako współorganizator.

 

Jeśli wyrażasz chęć współpracy koniecznie wklej do formularza poniżej link  swojego fanpage, blogu, grupy... dzięki temu jest nam łatwiej i generuje się lista do oznaczenia w wydarzeniu.

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.

Uwaga: Prosimy wypełnić pola oznaczone gwiazdką oraz zaznaczyć  The Privacy Policy applies (obowiązuje polityka prywatności)


Dołączyli do nas!

Zapraszamy do polubienia!