Sandomierszczyzna w zamyśle wiosny zlot pasjonatów fotografii


W dniach 13-15 maja 2022 mieliśmy przyjemność organizować zlot pasjonatów fotografii "Sandomierszczyzna w zamyśle wiosny". Patronami zlotu byli Starosta Sandomierski, Burmistrz Powiatu Sandomierskiego oraz Stowarzyszenie Sandomierski Szlak Jabłkowy. 

Partnerami byli: sklep ze sprzętem fotograficznym oraz video BEIKS oraz Willa Wojtasówka

Naszą bazę wypadową stanowił znany na Sandomierszczyźnie obiekt turystyczny

 "Willa Wojtasówka" w miejscowości Obrazów, tylko 5 km od Sandomierza - znakomicie zlokalizowany pensjonat w środku sandomierskich sadów, z dala od miejskiego zgiełku, skąd można wygodnie wyruszyć zwiedzać Sandomierszczyznę, Podkarpacie, woj. świętokrzyskie...

Kliknij aby powiększyćUczestnicy zlotu mieli okazję odbyć warsztaty fotograficzne pod okiem Jerzego Bednarskiego / członka ZPAF o/świętokrzyski - jednego z najlepszych fotografów aktu w kraju.

 

 


Na plener architektury i krajobrazu oraz street foto zabrał uczestników założyciel Cudzechwalicie, fotografik Wiesław Stępień, który pokazał uczestnikom mało znane zakamarki sandomierskiego starego miasta, miejsca nie  uczęszczane przez turystów, ale skrywające bardzo ciekawe kadry.


Na plener fotografii portretowej z uroczymi modelkami uczestnicy udali się z ambasadorem Cudzechwalicie Mariuszem Łężniakiem – członkiem ZPAF o. świętokrzyski.

 Modelki ubierały bardzo znane w kraju projektantki mody:


Justyna Wesołowska – prezes Fundacji Artystycznej GA MON; projektantka
i stylistka; propagatorka kultury lasowiackiej.

Ewa Łukawska to utalentowana projektantka z Kielc, która tworzy damskie kolekcje ubrań w nowoczesnym i eleganckim stylu, ze świetnej jakości materiałów.Nasz zlot rozpoczęliśmy od pleneru na starym mieście w Sandomierzu, uczestnicy podziwiali widoki z najpopularniejszego punktu widokowego jaki stanowi średniowieczna Brama Opatowska, następnie udali się na foto-spacer do mało znanych, ale bardzo malowniczych zakątków Sandomierza. Zapraszamy do obejrzenia relacji z pleneru.

Kolejny dzień zlotu stanowiły intensywne warsztaty fotografii portretowej i glamour z Jerzym Bednarskim i Mariuszem Łęzniakiem znanymi w kraju fotografami, członkami ZPAF o/ świętokrzyski. warsztaty odbyły się w malowniczych sadach Willi Wojtasówka, znanego gospodarstwa agroturystycznego na terenie Sandomierszczyzny, które bardzo upodobali sobie artyści ze względu na bardzo dobre położenie z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Niedziela 15 maja zarezerwowana była na plener fotografii portretowej, który miał miejsce na starym mieście w Sandomierzu oraz podczas rejsu statkiem po Wiśle. 

prace powstałe podczas pleneru można oglądać w naszej grupie na FB

link: "ZLOT PASJONATÓW FOTOGRAFII- CUDZECHWALICIE"

Zapraszamy do dołączenia.


Zapraszamy na kolejny nasz zlot pasjonatów fotografii jaki planujemy w połowie sierpnia 2022 roku w Kielcach - stolicy polskiej fotografii.

 

Zapraszamy do obserwowania naszej strony na FB