#ObrazyPodlasia - Spotkanie pasjonatów foto-video

W połowie  kwietnia 2023, mielismy przyjemność organizować Spotkanie Entuzjastów Fotografii "#ObrazyPodlasia"

Stacjonowaliśmy w miejscowości Goniądz nad Biebrzą w otoczeniu Biebrzańskiego Parku Narodowego.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowali Cudzechwalicie oraz Fotopolis.

 

Cisza, spokój, dzika przyroda, ciekawa architektura i folklor to były atrybuty, które nam towarzyszyły każdego dnia. 

Na uczestników czekaly plenery art m.in. osobliwość obejścia pasjonata wszelkiego rodzaju artefaktów Krzysztofa Kawenczyńskiego nazywanego w Polsce Królem Biebrzy.

Foto-wyprawa połączona była jak zawsze z możliwością testowania sprzętu fotograficznego i video, który dostarczyła firma cyfrowe.rent, większość stanowili użytkownicy L-Mount Alliance & Foto-video, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się korpusy firm Lumix oraz Leica w korelacji z obiektywami marki Sigma.

 

Na foto-wyprawie można też było odbyć warsztaty fotograficzne pod okiem profesjonalistów. Kilkoro uczestników skorzystało z warsztatów z indywidualnym instruktorem.

Oprócz ciekawych wykładów i prelekcji prowadzonych przez ambasadorów marek Lumix, Leica, Eizo, PeakDesign uczestnicy mogli też zaprezentować własne prace w specjalnie do tego przygotowanym panelu dyskusyjnym. Bardzo ciekawą prelekcję poprowadził Jarosław Respondek z firmy Cyfrowe.pl


Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady Krystiana Bielatowicza -ambasadora firmy Lumix na temat filmów przyrodniczych oraz podkarpackiego fotografa Witolda Buczko na temat fotografii koncertowej. 

#ObrazyPodlasia to przede wszystkim lokalny folklor.  W związku z tym, że Portal Cudzechwalicie ceniony jest w  środowiskach, które pielęgnują polską kulturę ludową, na naszej foto-wyprawie nie mogło więc zabraknąć wątku związanego ze strojem ludowym. Naszą uwagę na tegoroczne spotkanie zwróciła mniejszość narodowa Tatarów polskich mieszkająca od kilkuset lat na Podlasiu.

Fotografie, które zostały wykonane świadczą szczególnie o trwaniu i podtrzymywaniu tożsamości – narodowej i etnicznej tej grupy mniejszościowej. Poza strojami w których występuje zespół Buńczuk, stylizowane kreacje przygotowała projektantka mody z Kielc Marzena Chełmińska. 

Warsztaty prowadzili ambasador marki Lumix Mariusz Łężniak oraz Łukasz Borowski specjalista od oświetlenia z firmy ZEEVER przy wykorzystaniu lamp marki Fomei.


Dziękujemy za współpracę przy organizacji przedsięwzięcia #ObrazyPodlasia" firmom:


Zapraszamy na kolejne nasze wydarzenia fotograficzne.