Nasze foto-wyprawy

Zastanawiacie się, jak znajdujemy te wszystkie ciekawe miejsca do zdjęć i zawsze mamy dobrą pogodę?

A może chcesz z nami pojechać na kolejną wyprawę?

 

Nie wiesz skąd czerpać inspiracje? Przyjdź do nas i zobacz co planujemy w przyszłym roku. Przedstawimy Wam również kilka niezawodnych sposobów, z których od kilku lat korzystamy, by znaleźć ciekawe miejsca, stosowny termin i aby w szczególności zainspirować się i pobudzić kreatywność.

Gdzie fotografować? Jak znaleźć ciekawe plenery do zdjęć?

 

Jak wyglądają Foto-wyprawy / zloty pasjonatów fotografii z Cudzechwalicie?

 

Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą Państwu nasi ambasadorzy, podróżnicy Mariusz Łężniak oraz Wiesław Stępień.

podczas  BEIKS MEDIA SHOW.

W dniu 5 XI 2021 o godz. 18.15 Sala Opera

W Sound Garden Hotel Warszawa ul. Żwirki i Wigury

Wstęp wolny.

 

 

Wiesław Stępień

Fotografią jako swoją pasją zajmuje się od ok. 40 lat.

Pamięta czasy w których jeszcze nie było mowy o fotografii cyfrowej.  Wspólnie z żoną założył oraz  prowadzi Portal Polonijny "Cudzechwalicie" odwiedzany przez ponad 4 miliony osób tygodniowo.  

Jeśli chodzi o fotografię,  są to szczególnie fotoreportaże, fotografia krajobrazowa, portretowa, przyrodnicza, etnograficzna, architektura, makro.

Człowiek roku 2020 w konkursie regionalnego czasopisma Echo Dnia w dziedzinie Kultura w powiecie sandomierskim.

 

Wystawy fotografii podróżniczej

"Z pasją po Europie" w Muzeum w Obrazowie woj. Świętokrzyskie 

oraz 

To Tu Moje Świętokrzyskie w OMPiO w Kielcach

Używane systemy : Swoją przygodę zaczynał w fotografii analogowej fotografując aparatami małoobrazkowymi, średnioformatowymi oraz pinhole. Obecnie pracuje na systemie MFT aparaty Olympus oraz średni format Fujifilm.

Od kilku lat bierze czynny udział, jako i instruktor w warsztatach i zlotach fotograficznych organizowanych przez portal „Cudzechwalicie” w całym kraju. 

Mariusz Łężniak

Ambasador premium Portalu Polonijnego „Cudzechwalicie”.

Na co dzień jest fotografem w Muzeum Wsi Kieleckiej.

Swoją przygodę z fotografią zaczął od 8 roku życia. Nabierając doświadczenia, testował wiele różnych systemów fotograficznych. Zaczynał od aparatów analogowych (Smiena, Zorka, Fed, Zenit, Pentax, Practica itp.). Fotografował prawie wszystkimi cyfrowymi systemami fotograficznymi od matryc: 4/3, APSC,FF. A obecnie pracuje na m4/3 aparatach marki Olympus (bezlusterkowiec) oraz FF Panasonic.

W wolnych chwilach wraca do Practica L2. Ulubiona tematyka fotograficzna to art, etnografia i krajobraz, fotografia sensualna i akt. Żeby zarobić na swoje dość drogie hobby dorabia jako fotograf ślubny i okolicznościowy w @CanonnadeStudio.

Jest autorem i współautorem takich wystaw jak m.in.: „Przeszłość zaczęła się wczoraj”, „Z szafy prababci”, „Wagonowe tra la la”, „Filmowy skansen”. „Suchedniowskie rody – "Ostachowscy” w Domu Kultury „Kuźnica” i Parku Etnograficznym w Tokarni „Bez kochania bardzo źle – miłość w kulturze ludowej”. Jego zdjęcia często wykorzystują instytucje kultury i muzea w całej Polsce. Jako jedyny niezależny, fotograf był między innymi na planach filmów: „Wołyń”, "Legiony" , "Raport Pileckiego" oraz serialu „Belle Epoque”, gdzie dokumentował pracę ekipy filmowej. W swoim dorobku posiada również zdjęcia wykonane do materiałów dydaktycznych i oświatowych. Wykonywał zlecenia fotograficzne dla Ministerstwa Opieki Społecznej i Sportu Królestwa Niderlandów.

Od kilku lat bierze czynny udział, jako partner i instruktor w warsztatach i zlotach fotograficznych organizowanych przez portal „Cudzechwalicie” w całym kraju.