Jak Przygotować się do fotowyprawy?

Każda fotowyprawa wymaga przemyślanego spakowania potrzebnych rzeczy. Oczywiście należy przy tym pomyśleć o rozsądnej ilości bagaży. J

Przede wszystkim musimy zadbać o sprzęt fotograficzny i akcesoria. Warto przemyśleć co i jak będziemy fotografować. Wtedy będziemy wiedzieć, co warto zabrać. Marka sprzętu fotograficznego i zróżnicowany asortyment zależy jedynie od naszych potrzeb i preferencji. Nie narzucamy tutaj absolutnie konkretnej marki. Przez wiele lat użytkownicy przyzwyczaili się do swoich aparatów i obiektywów.

Aby uniknąć wielu niespodzianek podczas często kilkudniowej wyprawy powinniśmy zadbać aby nasz sprzęt był dobrze naładowany. Szczególnie ważne jest to w dobie aparatów bezlusterkowych, gdyż one pobierają znacznie więcej prądu niż lustrzanki, szczególnie podczas podglądu na żywo.

Przetestowaliśmy różne power banki i stacje ładowania i zdecydowanie wygrała tutaj stacja firmy PATONA, która przebija parametrami i możliwościami wszystkie pozostałe.

 

Patona Platinum stacja zasilania 600Wh 600W/230V USB 5V/2,4A DC12/10

 A dlaczego?

Zdarzyło nam się już kilka niespodzianek… Któregoś razu spadło nam w terenie powietrze w kole. Wezwanie serwisu wiązałoby się ze sporymi kosztami. Wykorzystaliśmy nieduży kompresor podpięty do stacji ładowania PATONA. Podobna sytuacja była z rozładowanym akumulatorem, gdyż pojazd stał na zimnie. Prostownik ze stacją ładowania PATONA sprostały zadaniu, a włączony grzejnik elektryczny w środku bardzo szybko zagrzał wnętrze pojazdu, natomiast w czajniku można było ugotować wodę na herbatę i kawę. 

 

Jak już wspomnieliśmy bezlusterkowce czerpią więcej prądu niż lustrzanki. Warto zabierać ze sobą lornetkę aby wykorzystać ją do obserwacji terenu przed zrobieniem odpowiednich zdjęć. My również nie narzucamy marki sprzętu obserwacyjnego, to też zależy od preferencji i upodobań każdego z nas.

 

W czasie fotowyprawy powinniśmy być zaopatrzeni w odpowiednią odzież. Nie tylko chodzi o dostosowanie jej do warunków pogodowych, ale także nieodstraszanie obserwowanych zwierząt. Zalecamy odzież w stonowanych kolorach np. zielony, khaki, brązowy, odpowiednie, nieprzemakalne obuwie umożliwiające przejście przez podmokle tereny. Dobrze tez pomyśleć o karimacie i elementach maskujących.  Na fotowyprawę należy się też zaopatrzyć w odpowiednie termosy dobrze trzymające ciepło oraz energetyczne przekąski.