Biebrzańska Przygoda relacja z  Foto-wyprawy

PatronatBiebrzańska przygoda - foto-wyprawa na rozlewiska Biebrzy miała miejsce w dniach 25-27 marca 2022. W znanym hotelu Bartlowizna w miejscowości Goniądz spotkało się blisko czterdziestu pasjonatów fotografii i obserwatorów przyrody. Część pasjonatów przybyła już dzień wcześniej lub też pozostała na nieco dłużej.

Partnerami naszej foto-wyprawy byli:


Dla uczestników cyfrowe.rent i cyfrowe.pl zapewnili możliwość bezpłatnego testowania obiektywów i korpusów różnych producentów, oraz innego sprzętu. Nasi partnerzy nie wymagają kaucji jak również opłat za pożyczony na czas foto-wyprawy sprzęt. Dla uczestników naszych foto-wypraw cyfrowe.pl mają stały rabat: link

 


W pierwszym dniu grupa wyjechała na plener "ART" do miejsca z nieskończonymi możliwościami w tym kierunku tj. do miejscowości Budy, w samym środku Biebrzańskiego Parku Narodowego, gdzie na co dzień mieszka Krzysztof Kawenczyński nazywany Królem Biebrzy.


Kolejnym miejscem była tzw. "Długa Luka" przy carskiej drodze gdzie mogliśmy utrwalić malowniczy zachód słońca.


Wieczory obfitowały licznymi prezentacjami przedstawianymi przez uczestników foto-wyprawy.

 


Kolejny dzień zaczęliśmy wczesnym świtem od wyprawy na plener przyrodniczy. 

Miejscowość Goniądz zdaniem naszych ambasadorów Mariusza Łężniaka i Wiesława Stępnia kryje również ciekawe "perełki", niektóre mało znane, choć warte zgłębienia. Wiesław i Mariusz na każdą foto-wyprawę wyszukują takie miejsca, które są mało znane, ale mają bardzo ciekawą historię. Grupa w tym dniu udała się na kolejny plener ART w rejon starego młyna wodnego na rzece Czarna Struga (dopływ Biebrzy) oraz na stary kierkut, gdzie osobliwością są nietypowe groby z katakumbami oraz betonowymi macewami ustawianymi napisami na zewnątrz oraz stawianymi przy nogach zmarłego. O tym napiszemy szerzej w innym artykule.

Kolejnym etapem była Leśna ścieżka do Fortu IV Twierdzy Osowiec spacer zaczęliśmy przy Carskiej drodze,  główną atrakcją są pozostałości wybudowanej (w latach 1882 – 1914) przez cara Mikołaja II twierdzy Osowiec, mającej bronić zachodnich przyczółków jego imperium. Warto zatrzymać się podczas marszu czy biegu, by obejrzeć Fort IV, z zachowaną prochownią. 


Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wschodu słońca w miejscowości Burzyn, gdzie ze skarpy rozpościera się widok na rozlewiska Biebrzy.

Oficjalnie foto-wyprawę zakończyliśmy spływem tratwami po Biebrzy, druga grupa udała się na plener przyrodniczy.

Zapraszamy na kolejne nasze foto-wyprawy oraz zloty pasjonatów fotografii. Jeśli chcą Państwo być na bieżąco zapraszamy do polubienia naszej strony na FB, lub zamówienie newslettera.


Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.