Ambasador Cudzechwalicie w ZPAF

fot.W.Stępień

    8 grudnia 2021 r. Rada Artystyczna na posiedzeniu w Warszawie przyjęła do ZPAF nowych członków, wśród których znalazł się nasz ambasador Mariusz Łężniak.

 

M. Łężniak obecnie jest fotografem w Muzeum Wsi Kieleckiej, fotografuje od około 40 lat.  Przynależność i tryb przyjmowania do Związku Polskich Artystów Fotografików są okreslone w Statucie ZPAF.
O szczegółowych procedurach można dowiedzieć się na jednym z naszych zlotów pasjonatów fotografii, na który przyjeżdżają członkowie i przyszli kandydaci do ZPAF z całego kraju. W bezpośrednich rozmowach z artystami można uzyskać szczegółowe informacje jak również skonsultować walory artystyczne swoich prac.

 

Mariusz Łężniak jest przedstawicielem abstrakcjonizmu w fotografii. W swoich pracach odzwierciedla swoją pasję do etnografii, sięga nawet do wierzeń słowiańskich z terenu Gór Świętokrzyskich, fotografuje coś co nie zostało w żaden sposób odzwierciedlone w sposób wizualny. W jego pracach można ujrzeć np. demony świętokrzyskie  "Południcę" czy "Utopca"...

 

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych prac związanych z wierzeniami słowiańskimi. Na temat techniki wykonania odsyłamy do samego autora. 

Kliknij aby powiększyć