Warsztaty fotografii sportowej i reportażowej 11.01.2020

Warsztaty fotografii sportowej i reportażowej w Sobkowie - bardzo malowniczej gminie na Ponidziu w woj. świętokrzyskim mieliśmy przyjemność organizować w dniu 11.01.2020. podczas rajdu samochodów terenowych Super Rally / Super Race

Spotkała się grupa fotografów, którzy w ubiegłym roku gościli na Ponidziu i równiez w tym roku z przyjemnością przybyli w to bardzo przychylne fotografom miejsce.

O godzina 8.45 zgodnie z planem miała miejsce odprawa gdzie omówiono zasady bezpieczeństwa podczas fotografowania pojazdów rajdowych. udzielono wskazówek odnośnie ustawień aparatu, przybliżono techniki fotograficzne m.in. technikę dzięki której uzyskamy efekt odseparowania obiektu przemieszczającego się tzw. "panning" - polski odpowiednik to panoramowanie, co przyniosło oczekiwany rezultat a mianowicie umiejętne i prawidłowe zastosowanie tych technik przez amatorów, których mieliśmy na warsztatach. Grupa zaawansowana prowadziła ciekawą wymianę doświadczeń.

 Mieliśmy podczas rajdu i warsztató dużo pozytywnych wrażeń i emocji. pojazdy poruszały się z dużą prędkością co stanowiło trudność w uzyskaniu odpowiedniego kadru nie tylko dla amatorów. Wróciliśmy zmęczeni  i ciekawi rezultatów współpracy z naszym sprzętem fotograficznym.

Dziękujemy za współpracę:

Organizator Super Rally,

Wójt Gm. Sobków - Pan Tomasz Chaja.

Dyrektor Szkoły w Sobkowie pan Dariusz Buteńko.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z naszej przygody, zapraszamy również na kolejne spotkania z fotografią.

Info na naszej stronie www. oraz FB Cudzechwalicie