Z wizytą na targach Agrotravel

fot. Cudzechwalicie

     Przedstawiamy stoiska, które cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas targów AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE w Kielcach, które mieliśmy okazję odwiedzić w dniu 30 listopada 2019. 

 

Targi AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE to forma promocji turystyki wiejskiej i aktywnej.  

Na targach swoją ofertę prezentują gospodarstwa oraz stowarzyszenia agroturystyczne jak również lokalne i regionalne organizacje i ośrodki turystyczne. Mogliśmy zapoznać się z producentami lokalnych i regionalnych produktów. Podczas wydarzenia odbywa się wiele wykładów oraz konferencji. Nasze zainteresowanie wzbudziła konferencja na temat opodatkowania w rolnictwie oraz rolniczego handlu detaliczngo jak również wykład prezesa Polskiej Izby Produktu Regionalnego o/ świętokrzyski Pana Macieja Sokalskiego na temat platformy ogłoszeniowej dla rolników oferujących swoje produkty w ramach RHD. 

W programie targów znajdowała się też oferta warsztatów dedykowana dzieciom. Stoisko Cetrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim było oblegane przez milusińskich, centrum stanowi znakomite miejse dla wycieczek szkolnych i znajduje się w pobliżu takich miejsc jak zamek w Chęcinach, jaskinia Raj oraz skansen w Tokarni.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego jak również producentów żywności ekologicznej z całego kraju. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z targów, na fotografiach znajdują się stoiska, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających.

 

fot. Mariusz Łężniak

fot. Wiesław Stępień