Zlot pasjonatów fotografii 2020

Specjalnie dla Was !

Zlot fotografów i pasjonatów fotografii a w nim duży wybór warsztatów

z fotografii analogowej

i cyfrowej oraz otwarty plener fotograficzny.

_____________________________________________________________________________ 

Zlot i warsztaty fotograficzne

8-9 sierpnia 2020

 

Centrum Nauki Leonardo da Vinci, Skansen w Tokarni, 

BKM Tor Motocrossowy Cross Country 

 

Dopiero zaczynasz fotografować a może już masz spore doświadczenie? Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie będą nudzić się nawet ci, którzy są profesjonalistami. Uczymy się przez całe życie, warto wymieniać się doświadczeniami, patrzeć jak inni pracują. Każdy plener może przynieść coś odkrywczego, nie przegapcie tego!

 

 Specjalnie dla Was zebraliśmy ekipę świetnych fotografów, którzy już osiągnęli duży sukces w swojej dziedzinie fotografii. Z nimi będziecie rozwijać swój warsztat w reportażu, portrecie, fashion, fotografii studyjnej, krajobrazowej i sportowej. Będą także artyści fotograficy z kultowego ZPAF (Związek Polskich Artystów Fotografików), którzy są także wykładowcami Studium Fotografii ZPAF. To oni zdradzą Wam tajniki fotografii analogowej/tradycyjnej. W sobotni wieczór spotkamy się w auli Da Vinci aby rozpętać burzę mózgów fotograficznych. To tam będziecie mogli wziąć udział w prelekcjach autorskich fotografików oraz w dyskusji otwartej na temat fotografii analogowej i cyfrowej. W którą stronę zmierza fotografia, jak dziś fotografować aby pozostawić po sobie wartościową dla następnych pokoleń spuściznę artystyczną? No, i czym fotografować? O tym porozmawiają przedstawiciele znanych „cyfrowych” marek takich jak Olympus, Canon, Pentax, Panasonic oraz artyści ze ZPAF, którzy nadal pracują na tradycyjnych materiałach światłoczułych.

 

W niedzielę w skansenie w Tokarni czeka na Was moc atrakcji. Wiejskie plenery i scenki rodzajowe, które będą przygotowane dla Was do fotografowania, będą nawiązywać do planów filmowych znanych produkcji np. „Chłopi”, „Papusza” itd. To wszystko dla Was!

 

Zapewniamy Wam wiele atrakcji przez całe dwa dni weekendu. Aby zapewnić ich odpowiedni poziom musimy wprowadzić opłatę na pokrycie kosztów organizacyjnych Zlotu.

Wpisowe, płatne przelewem wynosi : 200 pln

 

A w tym plenery, konsultacje, spotkania autorskie, testy sprzętu, przeglądy serwisowe i czyszczenie matryc. Uczestników dwudniowego zlotu nie obowiązują już koszty biletów wstępu do skansenu, a dla uczestników jednodniowego, niedzielnego pleneru "Dzień Fotografii" obowiązuje bilet wstępu do Muzeum w Tokarni. Koszt wpisowego nie obejmuje zakwaterowania i wyżywienia.

 

 Zgłoszenia wysyłamy przez formularz zgłoszeniowy, znajdujący się poniżej na stronie.


 

  

Sobota 08.08.2020

Warsztaty w Regionalnym Centrum Naukowo- Technologicznym

 

Sobota to na naszym Zlocie dzień ciężkiej pracy, głównie na warsztatach tematycznych. Zapisujcie się do grup, które Was interesują. Uważamy, że praktyka jest najważniejsza dlatego będzie dużo fotografowania. Do Waszej dyspozycji dużo profesjonalnego sprzętu i świetni instruktorzy. Jesteśmy przekonani, że z nami nauczycie się robić jeszcze lepsze zdjęcia.

 

Oferta zajęć dla zarejestrowanych i akredytowanych uczestników:

 

-Fotografia analogowa– prowadzenie Studium Fotografii ZPAF - Andrzej Grudzień, Artur Dziwirek

 

- Ciemnia analogowa (wywoływanie odbitek fotograficznych)– prowadzenie Studium Fotografii ZPAF - Andrzej Grudzień, Artur Dziwirek

 

-Fotografia dziecięca–prowadzenie Maja Kupidura (Pentax)*

 

-Fotografia plenerowa i sportowa–prowadzenie Mariusz Łężniak we współpracy z firmą Canon

                                           prowadzenie Grzegorz Krzysztofik (Pentax)*

 

-Fotografia fashion–prowadzenie   Mariusz Łężniak we współpracy z firmą Canon

                                   oraz  Grzegorz Krzysztofik (Pentax), projektantka mody Ewa Łukawska

 

-Fotografia studyjna - prowadzenie Łukasz Borowski (Medikon Polska dla Fomei), Przemysław Jakubczyk Olympus Polska

 

- Konsultacje portfolio oraz wsparcie w budowaniu własnego stylu w fotografii – z artystką fotografikiem, Prezes ZPAF, Jolantą Rycerską

 

-Konsultacje prawne dotyczące RODO w odniesieniu do wizerunków osób na fotografiach- z redaktorem Kulis Fotografii Wiesławem Stępniem

 

Sobota wieczorem - Wykłady i dyskusje o fotografii – aula Da Vinci

- Omówienie technik fotografii w odniesieniu do fotografii analogowej i cyfrowej (prowadzenie ZPAF i przedstawiciele Olympus, Pentax, Panasonic i Canon)

- Nowości Canon - R5, R6 - wykład Robert Woźniak, Canon

- Prezentacje autorskie artystów fotografików

- Prelekcje o sprzęcie fotograficznym prowadzone przez przedstawicieli Panasonica, Olympusa i innych.

 

 Koszt wpisowego za udział w zlocie to 200 pln. To nie jest dużo. Tak naprawdę tylko pokrycie części kosztów organizacyjnych.

- Dla osób początkujących w ramch zlotu warsztaty z instruktorem w małych grupach. koszt 300 zł (dyplom ukończenia, kwota obejmuje wpisowe za udział w zlocie)

- Warsztaty z indywidualnym instruktorem w ramach zlotu koszt wpisowego 800 zł (dyplom ukończenia, kwota obejmuje wpisowe za udział w zlocie)

 

A Wy za to otrzymujecie:

 

- Udział w zlocie i plenerach w ramach zlotu

- udział warsztatach fotograficznych.

- Możliwość testowaniu sprzętu fotograficznego najlepszych światowych producentów sprzętu foto takich jak Canon, Ricoh, Pentax, Fomei itd. ( dla zapisanych uczestników dwudniowego zlotu)

- Bezpłatny przegląd własnego sprzętu foto, który obejmuje również w razie konieczności wyczyszczenie matrycy aparatu przez serwisantów Foto-Doctor, Serwis Foto24.

 

*używany system, możliwość konsultacji w kwestii doboru i użytkowania danej marki

 


Download
Program zlot-2020.pdf
Adobe Acrobat Document 583.6 KB

 

Plan na dzień 8 sierpnia

 

10.00-10.30 Aula Da Vinci - Rozpoczęcie zlotu, przedstawienie gości i omówienie programu. – prowadzenie, Prezes ZPAF, Jolanta Rycerska.

 

 

 

Rozpoczęcie warsztatów.

 

- Grupy fotografia analogowa (prowadzenie Studium Fotografii ZPAF)

 

- Grupy fotografia cyfrowa (prowadzenie Olympus, Pentax, Canon i inni)

 

- Grupa fotografia studyjna - praca w studiu z wykorzystaniem i porównaniem oświetlenia LED i Błyskowego (prowadzenie ekspert Medikon Polska Łukasz Borowski oraz redakcja Kulisy Fotografii)

 

-Prelekcja dotycząca metod tworzenia kreatywnych publikacji i albumów (prowadzenie Firma poligraficzna).

 

 

 

Ok. 14.40-16.00 przerwa obiadowa

 

 

 

16.00 - Dalsze zajęcia w  grupach.

 

- Warsztaty w ciemni fotograficznej (prowadzenie Studium Fotografii ZPAF)

 

-Szkolenie z edycji cyfrowej zdjęć (prowadzenie redakcja Kulisy Fotografii)

 

Dla osób nie biorących udziału w zajęciach w ciemni i z obróbki cyfrowej opcjonalnie dwa plenery:

 

-Fotografia plenerowa i sportowa – sesje z modelkami               

 

 

Po godz. 19.30 - Wykłady i dyskusje o fotografii – aula Da Vinci

 

-  Omówienie technik fotografii w odniesieniu do fotografii analogowej i cyfrowej (prowadzenie ZPAF i przedstawiciele Olympus, Pentax, Panasonic i Canon)

 

- Prezentacje autorskie fotografów

 

- Prelekcje o nowościach sprzętowych prowadzone przez przedstawicieli Canona, Panasonica, Olympusa i innych.

 

 

W dniu 8 sierpnia dla akredytowanych uczestników oferujemy bezpłatny przegląd sprzętu fotograficznego a w tym możliwość wyczyszczenia matrycy przez serwisy sprzętu fotograficznego FotoDoctor oraz SerwisFoto24.

 

Ponadto możliwość przetestowania sprzętu fotograficznego dostarczonego przez Olympus, Canon, Ricoh oraz prodealerów znanych marek foto-video, Fotoformę i Beiks.

 

 

Specjalna oferta:

 

Warsztaty fotograficzne dla początkujących  i dla młodzieży w dniach 8-9 sierpnia (dyplom w przypadku pozytywnego ukończenia)

 

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z fotografią to coś dla Ciebie. Fascynuje cię fotografowanie ale jeszcze nie masz zbyt dużej wiedzy i doświadczenia aby brać udział w warsztatach grup zaawansowanych. W grupie dla początkującej możesz liczyć na wsparcie instruktora z uprawnieniami pedagogicznymi, który wytłumaczy wszelkie zagadnienia związane z fotografią. A jest tego sporo więc zasypujcie go pytaniami. Wspólnie odkryjecie rodzaje fotografii, które mogą być w przyszłości Waszym hobby i sposobem na artystyczną wypowiedź. Wy też będziecie dobrymi fotografami! Możemy pochwalić się, że absolwenci naszych warsztatów zajmują czołowe miejsca w konkursach fotograficznych. Za Was też trzymamy kciuki!

 

Zajęcia będą odbywały się w małych grupach max 7 osób (ilość miejsc ograniczona, 2 grupy). 

 

Obejmują opiekę dwudniową instruktora z uprawnieniami pedagogicznymi, konsultacje fotograficzne, testy sprzętu fotograficznego, udział w plenerach wykładach i warsztatach fotografii tradycyjnej Studium Fotografii ZPAF.

 

Koszt: 300 pln (obejmuje opłatę za udział w zlocie i koszt instruktora), za które na Zlocie poczujecie wiele dobrej energii.

 

 

Indywidualne dwudniowe warsztaty fotograficzne z instruktorem - Pakiet VIP

 

Przez dwa dni masz instruktora fotografii tylko dla siebie. On zadba o Twój rozwój fotograficzny. Będziesz testował sprzęt fotograficzny najlepszych marek, skonsultujesz się też z ich przedstawicielami. Przecież jest tyle spraw do omówienia. Spróbujesz fotografii cyfrowej i analogowej. Będziesz fotografował w studiu i w plenerze. Ludzi, martwą naturę, macro i krajobrazy. Profesjonalne oświetlenie nie będzie już dla Ciebie tajemnicą. Dwa dni ciężkiej pracy fotografa ale to nie wszystko. Wieczorem, przy kawie lub innych przyjemnych napojach, porozmawiasz ze znanymi fotografami i artystami o tworzeniu wyjątkowej fotografii. Będzie też trochę historii, bo wszystko na zdjęciach już było. Ale to jest potrzebne aby zrozumieć jak fotografować. Bo to trzeba też czuć, a nie tylko umieć. Ich wskazówki pomogą odkryć Twój unikalny styl zdjęć.

 

Warsztaty w dniach  8-9 sierpnia. Obejmuje opiekę dwudniową instruktora, indywidualne konsultacje, udział w plenerach wykładach i warsztatach fotografii tradycyjnej Studium Fotografii ZPAF.

 

Instruktora dobieramy indywidualnie w odniesieniu do stopnia zaawansowania i zainteresowań w kierunku poszczególnych dziedzin fotografii.

 

Koszt: 800 pln i zostajesz naszym VIP kursantem (obejmuje opłatę za udział w zlocie i koszt instruktora)

 

 

W dniu 8 sierpnia mogą również uczestniczyć osoby towarzyszące/rodziny. Teren Centrum Nauki Leonardo da Vinci posiada atrakcje, które podczas warsztatów umilą im czas. Nikt nie będzie się nudził.

 

 ________________________________________________________________________________________________________

 

 

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu, na terenie którego odbywa się plener fotograficzny informuje, że zgodnie z § 6 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U z 2020  r. poz. 964 z późniejszymi zmianami), działalność związana z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, spotkania jest dopuszczalna pod warunkiem, aby w miejscu odbywania się imprezy znajdowała się nie więcej niż 1 osoba na 4m2 powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów, z wyłączeniem obsługi. Należy również na bieżąco zapoznać się z wytycznymi sukcesywnie umieszczanymi na stronie Ministerstwa Zdrowia, mającymi na celu pomoc we wdrażaniu procedur zapewniających bezpieczeństwo zdrowotne w stanie epidemii.

 

Uczestnicy pleneru fotograficznego zobowiązani są do przestrzegania wszystkich zasad bezpieczeństwa nałożonych w związku z  epidemią koronawirusa. Zobowiązani są również do przestrzegania zasad regulaminu RCNT.

 

Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do noszenia w trakcie zajęć maseczek ochronnych lub przyłbic oraz rękawiczek.

 

Uczestnicy wydarzenia przed jego rozpoczęciem zobowiązani są do poświadczenia deklaracji o stanie zdrowia w przypadku, gdy część wydarzenia odbywać się będzie w pomieszczeniach zamkniętych na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

 

 9 sierpnia dla uczestników zlotu.

od godz. 5.00 fotografia krajobrazowa - przyroda Ponidzia

 

 

Otwarty plener fotograficzny „Dzień fotografii"

 

9 sierpnia 2020 - Skansen w Tokarni

 

Otwarty plener fotograficzny dedykowany jest wszystkim pasjonatom fotografii oraz fotografom profesjonalnym pragnącym rozwijać swój warsztat.

 

Partnerem otwartego pleneru fotograficznego jest Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wsi Kieleckiej. Impreza została objęta patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

 

Obowiązuje bilet wstępu do skansenu-muzeum

 

10.00  Dzień Fotografii zaczynamy w Parku Etnograficznego w Tokarni (ok. 2 km od Da Vinci), który jest jednym z największych i najpiękniejszych skansenów w Polsce. W Tokarni przygotujemy dla Was szereg plenerów inspirowanych sztuką ludową w oparciu o słynne powieści np. "Chłopi". Oprócz zabytkowej architektury, przepięknych krajobrazów atrakcją będątakże scenki rodzajowe z udziałem osób w strojach z epoki. Zobaczycie mieszkańców dawnej polskiej wsi, ich zwyczaje i tradycje. To wszystko będziecie mogli fotografować.

 

 

Program może ulec modyfikacjom z korzyścią dla uczestników.

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt: kontakt@cudzechwalicie.com 

 lub bezpośredni kontakt z ambasadorami naszego portalu link

 

W dniu 8 sierpnia mogą również uczestniczyć osoby towarzyszące/rodziny jako bierni uczestnicy.

 

Teren Centrum Nauki Leonardo da Vinci posiada atrakcje, które podczas warsztatów umilą im czas. 


Formularz zgłoszeniowy

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.

uwaga: Prosimy o wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką.  oraz zaznaczenie The Privacy Policy applies (obowiązuje polityka prywatności)


Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE osoba wypełniająca formularz wyraża jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez Portal Cudzechwalicie wyłącznie na potrzeby organizacji zlotu.