Międzynarodowy Plener Fotograficzny

8-9 SIERPNIA 2020

Chęciny / Tokarnia


Plakat, kliknij aby powiększyć.


Portal podróżników i pasjonatów fotografii CUDZECHWALICIE we współpracy z:

Centrum Nauki Leonardo da Vinci,

Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach,

ZPAF - Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski,

Skansen w TokarniPatronat honorowy


Patronat Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny


Patronat  honorowy Wójta Gminy Sobków


Wsparcie techniczne


Patronat MedialnyPartnerzy

  Poprzez ideę Międzynarodowego pleneru Fotograficznego chcemy wykorzystać walory regionu, w szczególności chcemy podkreślić znaczenie województwa świętokrzyskiego jako kolebki polskiej fotografii. 

 

Dzień pierwszy 8 sierpnia od godz. 13.00

 

Grupa I 

- warsztaty fotograficzne obejmujące kompleksowe przygotowanie sprzętu, porady serwisantów (fotografia portretowa, sensualna, krajobrazowa)

Sesje z modelkami i modelami na terenie Ponidzia plener organizowany przez ZPAF (spływ kajakowy oraz sesje z modelkami i modelami na terenie Zabytkowego Dworku "Agropark Dworek Pod Lipą" z możliwością testowania sprzętu firm Olympus i Fomei.

od godziny 19.00 do 21.00 dla zainteresowanych ścieżka tematyczna zamek w Chęcinach o zachodzie słońca, zwiedzanie ze znanym przewodnikiem Dominikiem Kowalskim.

Powrót i możliwość organizacji wspólnego grilowania przez Restaurację da Vinci - do uzgodnienia z grupą.

Dla osób chcących skorzystać z noclegu hotel Da Vinci oferuje korzystny rabat przy rezerwacji telefonicznej na hasło "zlot fotografów"

 

Grupa II

- warsztaty foto-video (ślubna i okolicznościowa) prowadzone przez ekspertów z Beiks Polska i eAgfa z wykorzystaniem najnowszych technik i urządzeń dostarczonych przez Beiks Polska, Olympus oraz eAgfa.

- warsztaty obejmują kompleksowe przygotowanie sesji ślubnej z udziałem modelek i modeli na terenie ogrodów włoskich przy Pałacu Starostów Chęcińskich oraz na terenie pałacu.

Od godziny 19.00 do 21.00 dla zainteresowanych ścieżka tematyczna zamek w Chęcinach o zachodzie słońca, zwiedzanie ze znanym przewodnikiem Dominikiem Kowalskim.

 

Powrót i możliwość organizacji wspólnego grilowania przez Restaurację da Vinci - do uzgodnienia z grupą.

Dla osób chcących skorzystać z noclegu hotel Da Vinci oferuje korzystny rabat przy rezerwacji telefonicznej na hasło "zlot fotografów"

 

Dla akredytowanych uczestników naszych zlotów zapewniamy skuteczna reklamę prowadzonej działalności foto-video na naszych stronach.

 

Dzień drugi

Wstęp wolny dla wszystkich pasjonatów ze świata fotografii.

Od godz. 10.00 do 15.00 WDK Kielce ul. Ściegiennego - kiermasz fotograficzny, możliwość konsultacji, zakupów, doradztwa, bezpłatnego przeglądu sprzętu fotograficznego przez największe polskie serwisy.

W drugim dniu będzie również prowadzona zbiórka pieniędzy dla brata naszego grupowicza i przyjaciela, który obecnie jest rehabilitowany:

https://www.siepomaga.pl/budzimy-patryka?fbclid=IwAR3ByHrfNHwCymEwWgQv8W7ljVWuNA6_IQHe6r8hXU_t94T1ISfSlAMPoKg 

Znamy przypadek osobiście, w imieniu Patryka prosimy o nawet najdrobniejsze wsparcie.

 

Wystawcy:

- Olympus,

- Beiks Machulski autoryzowany przedstawiciel - Panasonic, Sony, Canon, Sigma, Tamron, Olympus, Akurat, Edius.

 -Fomei,

- Eizo,

- Fotodoctor,

- Serwis24

- eAgfa

......................................................................................................................................

Od godz. 12.00 do 14.30 dla akredytowanych uczestników zlotu warsztaty prowadzone przez największe autorytety ze świata fotografii w Polsce (Związek Polskich Artystów Fotografików) oraz instruktorów współpracujących z Cudzechwalicie do wyboru cztery ścieżki tematyczne:

1. portret i opcjonalnie sensualna (grupa maksymalnie 10 osób)

2. street-foto (grupa maksymalnie 15 osób)

3. krajobraz (grupa maksymalnie 15 osób)

4. reportaż (grupa maksymalnie 10 osób)

 

 

Bezpłatny przegląd sprzętu foto przez znany serwis FotoDoctor oraz w przypadku konieczności bezpłatne czyszczenie matrycy!

Zapraszamy! 

Miejscem spotkania uczestników zlotu w dniach 17-18 sierpnia 2019 r. jest

Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim,

Sala w Dworze Starostów Chęcińskich

 

Są trzy możliwości uczestnictwa w zlocie:

I. Uczestnictwo bez wpisowego w dniu 18 sierpnia od godz. 11.00, nie jest wymagane zgłoszenie przez formularz.

Miejsce spotkania Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach 

1 wystawa starych aparatów - WDK w Kielcach

2. wystawa nowoczesnej techniki w fotografii i videofilmowaniu - WDK w Kielcach

3. bezpłatne konsultacje z ekspertami z dziedziny fotografii

4. bezpłatny przegląd sprzętu fotograficzngo przez serwisantów z największych w kraju serwisów

5. wstęp na wernisaż - WDK w Kielcach

Koszt uczestnictwa 0 zł, w związku z ponoszonymi kosztami organizacyjnymi jeśli nie sprawi Państwu kłopotu mile widziane zaproszenie swoich znajomych do polubienia strony Cudzechwalicie , WDK  i  ZPAF na portalu FB.

 

 

II. Akredytowani uczestnicy zlotu w dniach 17-18 sierpnia z możliwością bezpłatnego testowania w czasie zlotu sprzętu foto lub video, uczestnictwo w warsztatach, sesje z modelkami i modelami, uczestnictwo warsztatach prowadzonych przez artystów fotografików zrzeszonych w ZPAF, w przypadku pozytywnego wyniku ukończenia pełnych warsztatów uczestnicy otrzymają stosowne dyplomy. Udział w konkursach z nagrodami oraz inne atrakcje. Każdy uczestnik zlotu oraz warsztatów otrzymuje akredytację uprawniającą do bezpłatnego wstępu do wybranych obiektów na terenie, gdzie organizowane będzie zlot np: Spływ kajakami po rzece Nida, zwiedzanie i pobyt w Zamku Chęciny na wyłączność uczestników  zlotu, oprowadza znany przewodnik w woj. świętokrzyskim Dominik Kowalski.

Zgłoszenia przez za pomocą formularza.

 

Zlot oferuje m.in. tematykę:

- fotografii portretowej,

- street foto

- fotografii krajobrazowej 

- fotografii przyrodniczej

- fotografii reportażowej

- fotografii ślubnej

wernisaż

-kiermasz foto-video

 

Koszt uczestnictwa w Zlocie i warsztatach organizowanych przez ZPAF wiąże się z opłatą wpisową 300 zł  związaną z kosztami organizacyjnymi.

Osoby towarzyszące (rodziny) jak najbardziej mile widziane, bierne uczestnictwo w zlocie lub jako uczestnicy bezpłatni ( w czasie plenerów w dniu 17 sierpnia zapewniamy bezpłatny wstęp do Centrum Nauki Da Vinci) Prosimy o zgłoszenie każdego dodatkowego uczestnika z opcją bezpłatną. Jeśli nie sprawi Państwu kłopotu prosimy też o zaproszenie znajomych do polubienia naszej strony na portalu FB. 

Dla osób chcących skorzystać z noclegu hotel Da Vinci oferuje korzystny rabat przy rezerwacji telefonicznej na hasło "zlot fotografów"

 

III. Akredytowani uczestnicy zlotu w dniach 17-18 sierpnia wraz z uczestnictwem w warsztatach foto-video z instruktorami współpracującym z portalem Cudzechwalicie, Beiks oraz eAgfa. 

Zgłoszenie przez formularz.

W przypadku pozytywnego wyniku ukończenia pełnych warsztatów uczestnicy otrzymają stosowne dyplomy.

Uczestnictwo w instruktażach, udział w warsztatach fotografii krajobrazowej, reportażowej, ślubnej, portretowej - sesje z modelkami i modelami, warsztaty fotografii produktowej, street foto. 
Uczestnictwo w konkursach z nagrodami oraz inne atrakcje...

Każdy uczestnik zlotu lub warsztatów otrzymuje akredytację uprawniającą do bezpłatnego wstępu do wybranych obiektów i atrakcji w trakcie zlotu. - koszt uczestnictwa w warsztatach  wiąże się z opłatą wpisową 300 zł, opłata związana jest wyłącznie z kosztami organizacyjnymi tj. koszt modelingu, instruktorów, wizażu, wypożyczenia rekwizytów, kostiumów oraz innymi kosztami.

 

Osoby towarzyszące (rodziny) jak najbardziej mile widziane, bierne uczestnictwo w zlocie lub jako uczestnicy bezpłatni ( w czasie plenerów w dniu 17 sierpnia zapewniamy bezpłatny wstęp do Centrum Nauki Da Vinci) Prosimy o zgłoszenie każdego dodatkowego uczestnika z opcją bezpłatną. Jeśli nie sprawi Państwu kłopotu prosimy też o zaproszenie znajomych do polubienia naszej strony na portalu FB. 

Dla osób chcących skorzystać z noclegu hotel Da Vinci oferuje korzystny rabat przy rezerwacji telefonicznej na hasło "zlot fotografów"

 

   

Podczas warsztatów uczymy się od mistrzów fotografii jak również od siebie nawzajem. Oprócz nauki od najlepszych ważna jest również wymiana doświadczeń. Warsztaty są zawsze bardzo intensywną i ciekawą formą nauki praktycznej!

 

Zlot fotografów oraz warsztaty fotograficzne celowo zaplanowaliśmy na terenie województwa świętokrzyskiego, gdyż okolice te są miejscem o wspaniałym klimacie dla tego typu przedsięwzięć. Zróżnicowanie architektury a przede wszystkim walory przyrodnicze oraz etnograficzne regionu są idealne również do wspaniałego wypoczynku. Klimat regionu jak również fakt, że tutaj mieszkali Maksymilian Strasz i Andrzej (Jędrzej) Radwański - promotorzy polskiej fotografii dają nieskończone możliwości dla jej pasjonatów. 

 W związku z  kosztami organizacyjnymi zlotu tj, koszty modelingu, bilety wstępów dla uczestników, przewodnicy, wypożyczenie strojów, rekwizytów oraz inne koszty organizacyjne przy rejestracji uczestników wymagane jest wpisowe.

 

Na zlot należy zabrać:

Aparat fotograficzny oraz inny sprzęt okołofotograficzny w zależności od indywidualnych potrzeb (statyw, blenda, filtry...) Warto zabrać akcesoria wodoszczelne na spływ kajakowy po rzece Nida (małe ryzyko zamoczenia, ale istnieje)

Będziemy dysponować oświetleniem studyjnym.

 

-posiłki, przekąski, napoje w miarę indywidualnych potrzeb. 

 

Dla osób korzystających z noclegu w Hotelu Da Vinci śniadanie (szwedzki stół) wliczone jest w cenę noclegu,

Cena noclegu z rabatem przy rezerwacji telefonicznej na hasło "zlot fotografów".

 


Polecane i sprawdzone noclegi w pobliżu


Oferta hotelu da Vinci w Podzamczu Chęcińskim dla uczestników zlotu w dniach 17-18 sierpnia:

 

śniadania, szwedzki stół.

 Rabat dla uczestników zlotu.

Oczywiście na hasło ZLOT :) lub "zlot fotografów"

Download
Menu dla gości zlotu.pdf
Adobe Acrobat Document 849.0 KB

                             Oddalony od Centrum nauki Leonardo da Vinci ok.                                  2 km.Zgłoszenia prosimy kierować za pomocą formularza, który znajduje się poniżej

lub na adres @mail: kontakt@cudzechwalicie.com 

Liczba uczestników ograniczona, bierzemy pod uwagę kolejność zgłoszeń. Z uwagi na to, że zgłaszają się do nas firmy i instytucje chcące uczestniczyć w zlocie program może być modyfikowany z korzyścią dla uczestników.

Dane do wpłaty wpisowego oraz opłaty za warsztaty fotograficzne prześlemy w informacji zwrotnej. 

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE osoba wypełniająca formularz wyraża jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez organizatorów wyłącznie na potrzeby organizacji pleneru.


FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY na Międzynarodowy plener fotograficzny Chęciny / Tokarnia 8-9 sierpnia 2020

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.

Informacja: Prosimy o wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką oraz zaznaczenie komunikatu The Privacy Policy applies(Obowiązuje Polityka prywatności)