ŚWIĘTOKRZYSKI ZLOT PASJONATÓW FOTOGRAFII I ZAWODOWYCH FOTOGRAFÓW W RAMACH 180. ROCZNICY POLSKIEJ FOTOGRAFII ORAZ ŚWIATOWEGO DNIA FOTOGRAFII


Patronat honorowy

Starosta Sandomierski

Burmistrz Miasta SandomierzaPatronat oraz wsparcie techniczne


Patronat MedialnyPartnerzy

Zapraszamy do współpracy instytucje oraz firmy

  Poprzez ideę Świętokrzyskiego Zlotu pasjonatów fotografii i Zawodowych Fotografów  w ramach 180. rocznicy polskiej fotografii i światowego dnia fotografii chcemy wykorzystać walory regionu, w szczególności chcemy podkreślić znaczenie województwa świętokrzyskiego jako kolebki polskiej fotografii dzięki twórczości jej prekursorów: pochodzącego z  woj. świętokrzyskiego Jędrzeja Radwańsiego, który w 1839 roku wykonał pierwsze fotografie (dagerotypy) oraz Maksymiliana Strasza mieszkańca Kielc. 

 

     Chcemy dać Wam możliwość szerokich konsultacji w gronie osób pasjonujących się  fotografią jak również znanych w Europie ekspertów z dziedziny fotografii. Osób, które w przeważającej większości wychodzą z założenia, że każdy z Nas widzi inaczej, dzięki czemu wyjątkowość czy oryginalność fotografii będzie odzwierciedleniem waszych prac. Co nas czeka: warsztaty fotografii kulinarnej, portretowej, warsztaty fotografii reportażowej, ślubnej, krajobrazowej, warsztaty street-foto. 


Pokaz mody w wykonaniu

Ewa Łukawska

Ewa Łukawska to utalentowana projektantka z Kielc, która tworzy damskie kolekcje ubrań w nowoczesnym i eleganckim stylu, ze świetnej jakości materiałów. 

Ewa Łukawska projektuje dla kobiet odważnych, silnych, pewnych siebie, a jednocześnie wrażliwych i delikatnych. Jej ubrania to klasyczna elegancja, w której świetnie będzie wyglądała każda kobieta, bez względu na rozmiar. 

W kolekcjach projektantki można znaleźć: dopasowane sukienki, eleganckie płaszcze, spodnie i spódnice, ale też ubrania casualowe i balowe suknie na wielkie wyjście. 

Projektantka wypracowała swój własny, indywidualny styl, w którym dużą rolę odgrywają świetne krawiectwo, przemyślane detale, a esencję stanowi kobiecość. 

Obecnie pracuje pod własnym nazwiskiem prowadząc butik i autorskie atelier w Kielcach przy ul. Szwoleżerów 17.

Marzena Chełmińska

Projektantka Marzena Chełmińska to założycielka marki sygnowanej jej nazwiskiem C#EŁMIŃSKA . Jej projekty skierowane są do kobiet ceniących sobie szyk elegancje i nietuzinkowość. Nacechowana jest prostą formą a zarazem innowacyjnością kroju , przykuwającymi wzrok detalami oraz wysoką jakością materiałów . Marka zdobyła uznanie w kraju jak i zagranicą . Jest zdobywczynią wielu nagród i wyróżnień . Jej kolekcje publikowane są w polskich oraz w zagranicznych magazynach modowych ,między innymi w VOGUE . Zagościła również na wielu pokazach w Polsce i za granicami kraju . Kreacje Marzeny Chełmińskiej chętnie noszą gwiazdy polskiego show biznesu. To marka stworzona z wieloletniej pasji do mady. Jej Butik oraz Atelier znajdują się w Kielcach przy ul. Paderewskiego 26/28 , gdzie każda kobieta może zamówić lub kupić , wymarzoną kreacje.Jumla

Za marką JUMLA stoi długoletnie doświadczenie, które stało się podwaliną do stworzenia nowoczesnej marki oferującej klientom szeroki wybór zarówno formalnych jak i casualowych propozycji. Mężczyźni wybierając markę JUMLA maja do wyboru stylizację na każda okazję. Świadomość rynku i wysokie standardy marki JUMLA sprawiają, że nasza oferta trafia w gust wyrafinowanego odbiorcy. Doświadczenie połączone z analiza rynku i trendów mody sprawią, że proponujemy naszym klientom nowoczesne wzornictwo i ciekawą kolorystykę asortymentu. W kolekcji naszej marki znajduje się szeroki wybór zarówno formalnych jak i casualowych propozycji. JUMLA współpracuje z marką PAKO LORENTE, która znana jest ze świetnej jakości i oryginalnego wzornictwa. Oferta skierowana jest do mężczyzn dynamicznych, przedsiębiorczych, świadomych swoich potrzeb. Oprócz klasycznych, skrojonych na miarę garniturów, smokingów i marynarek z linii CLASSIC marka posiada cała gamę produktów CASUAL, która zyskuje coraz szersze grono sympatyków. To, co dodatkowo wyróżnia jej kolekcję to trzecia linia: AVANGARDA skierowana do osób podążających za modą i panującymi trendami. W naszej ofercie pojawiły się także produkty renomowanej marki FRANCO FERUZZI. Kolekcja koszul, casualowych marynarek oraz butów tej marki uzupełnia asortyment i tworzy spójna kolekcję. 


Osoby chcące uczestniczyć w sesjach podczas zlotu w charakterze modelki, modela prosimy o kontakt.


Zlot będzie miał miejsce w dniach  17-18 sierpnia w Chęcinach oraz Kielcach.

 

Zlot pasjonatów fotografii objęty jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, patronatem  Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny.

Patronat oraz wsparcie techniczne Olympus Polska, Medikon, Fomei podczas zlotu związane jest również z możliwością bezpłatnego wypożyczenia przez uczestników posiadających akredytację dowolnej konfiguracji wysokiej jakości aparatów.

Będzie możliwość przetestowania najnowszego aparatu firmy Olympus.

Możliwość konsultacji w kwestii optyki jak również rozwiązań technicznych w fotografii ze znanym w Europie ekspertem. 

 

Miejscem spotkania uczestników II zlotu w dniach 17-18 sierpnia 2019 r. jest Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim

 

Są trzy możliwości uczestnictwa w I etapie zlotu:

I. Uczestnictwo bez wpisowego w dniu 17-18 sierpnia

1. udział w wykładzie "Nowoczesna technika w fotografii cyfrowej"

2. konsultacje oraz testowanie aparatów i optyki firmy klasy premium

4. uczestnictwo w szkoleniach

5. wstęp wolny do Centrum nauki leonardo da Vinci

6. Wstęp na pokaz z ciekłym azotem.

7. wystawa starych aparatów - dzień II, WDK w Kielcach

8. wystawa nowoczesnej techniki w fotografii - dzień II, WDK w Kielcach

9. wstęp na wernisarz - dzień II, WDK w Kielcach

Koszt uczestnictwa 0 zł, w związku z ponoszonymi kosztami organizacyjnymi jeśli nie sprawi Państwu kłopotu mile widziane zaproszenie swoich znajomych do polubienia strony Cudzechwalicie na portalu FB. oraz strony Centrum Nauki leonardo da Vinci.

Prosimy o rejestrację przez formularz zgłoszeniowy z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

W trakcie zlotu istnieje możliwość zmiany opcji na uczestnictwo z akredytacją.

 

II. Akredytowani uczestnicy z możliwością bezpłatnego wypożyczania na czas zlotu sprzętu Olympus, uczestnictwo w instruktażach, sesje z modelkami i modelami, uczestnictwo w konkursach z nagrodami oraz inne atrakcje. Każdy uczestnik zlotu lub warsztatów otrzymuje akredytację uprawniającą do bezpłatnego wstępu do wybranych obiektów na terenie, gdzie organizowane będzie etap zlotu. 

Zlot oferuje m.in. tematykę:

-fotografii portretowej,

- fotografii produktowej

-street foto

- fotografii krajobrazowej 

- fotografii reportażowej

- fotografii ślubnej

-wernisarz

 

Koszt uczestnictwa w Zlocie wiąże się z opłatą wpisową 300 zł  związaną z kosztami organizacyjnymi.

Osoby towarzyszące (rodziny) jak najbardziej mile widziane, bierne uczestnictwo w zlocie lub jako uczestnicy bezpłatni, zapewniamy opiekę przewodnika. Prosimy o zgłoszenie każdego dodatkowego uczestnika z opcją bezpłatną. Jeśli nie sprawi Państwu kłopotu prosimy też o zaproszenie znajomych do polubienia naszej strony na portalu FB. 

 

III. Akredytowani uczestnicy zlotu wraz z uczestnictwem w warsztatach fotograficznych z opiekunem - fotografem współpracującym z portalem Cudzechwalicie. (proponujemy początkującym pasjonatom fotografii)

  W przypadku pozytywnego wyniku ukończenia warsztatów uczestnicy otrzymają stosowne dyplomy.

Aby zrealizować założony cel w grupie warsztatowej przewidujemy jedynie pięciu uczestników dla jednego instruktora. Uczestnictwo w instruktażach, udział w warsztatach fotografii krajobrazowej, reportażowej, ślubnej, portretowej - sesje z modelkami i modelami, warsztaty fotografii produktowej, street foto. 
Uczestnictwo w konkursach z nagrodami oraz inne atrakcje...

Każdy uczestnik zlotu lub warsztatów otrzymuje akredytację uprawniającą do bezpłatnego wstępu do wybranych obiektów i atrakcji w trakcie zlotu. - koszt uczestnictwa w warsztatach na jednym etapie zlotu wiąże się z opłatą wpisową 400 zł, opłata związana jest wyłącznie z kosztami organizacyjnymi.

 

Osoby towarzyszące (rodziny) jak najbardziej mile widziane, bierne uczestnictwo w zlocie lub jako uczestnicy bezpłatni, zapewniamy opiekę przewodnika. Prosimy o zgłoszenie każdego dodatkowego uczestnika z opcją bezpłatną. Jeśli nie sprawi Państwu kłopotu prosimy też o zaproszenie znajomych do polubienia naszej strony na portalu FB.  

 

 

Istnieje możliwość uczestnictwa w jednym dniu zlotu lub warsztatów, prosimy o informację w formularzu zgłoszeniowym (obowiązuje 1/2 wpisowego)

 

Podczas zlotu jak wspomnieliśmy będą miały miejsce również warsztaty fotograficzne. 

Wiedza, którą przekażą nasi fotograficy będzie cennym zapleczem wskazówek dla rodzącego się  Talentu. Uczestnicy naszych warsztatów odnoszą już sukcesy w konkursach fotograficznych.

 

Koszt intensywnych dwudniowych warsztatów to 400 zł (jedynie koszty organizacyjne, koszty modelingu, przygotowania warsztatów, wypożyczenia rekwizytów, bilety wstępu oraz inne koszty...). Każdy uczestnik, który z wynikiem pozytywnym ukończy warsztaty otrzyma stosowny dyplom. Dla jednego instruktora przewidziane jest jedynie pięciu uczestników aby w pełni zrealizować założony cel szkolenia.

Nie przewidujemy zwiększania grup. Ilość miejsc ograniczona. 

 

Podczas warsztatów uczymy się od mistrzów fotografii jak również od siebie nawzajem. Oprócz nauki od najlepszych ważna jest również wymiana doświadczeń. Warsztaty są zawsze bardzo intensywną i ciekawą formą nauki praktycznej!

Oferujemy pewną nowość, uczestników w grupach dobieramy biorąc pod uwagę używany sprzęt, aby w ten sposób usprawnić wymianę doświadczeń.

 

Zlot fotografów oraz warsztaty fotograficzne celowo zaplanowaliśmy na terenie województwa świętokrzyskiego, gdyż okolice te są miejscem o wspaniałym klimacie dla tego typu przedsięwzięć. Zróżnicowanie architektury a przede wszystkim walory przyrodnicze oraz etnograficzne regionu są idealne również do wspaniałego wypoczynku. Klimat regionu jak również fakt, że tutaj mieszkali Maksymilian Strasz i Andrzej (Jędrzej) Radwański - promotorzy polskiej fotografii dają nieskończone możliwości dla jej pasjonatów. 

 W związku z  kosztami organizacyjnymi zlotu tj, koszty modelingu, bilety wstępów dla uczestników, przewodnicy, wypożyczenie strojów, rekwizytów oraz inne koszty organizacyjne przy rejestracji uczestników wymagane jest wpisowe.

 

Na zlot należy zabrać:

Aparat fotograficzny oraz inny sprzęt okołofotograficzny w zależności od indywidualnych potrzeb (statyw, blenda, filtry...) Będziemy dysponować oświetleniem studyjnym.

-przekąski, napoje w miarę indywidualnych potrzeb. 

 

Polecane i sprawdzone noclegi w pobliżu


Oferta hotelu da Vinci w Podzamczu Chęcińskim dla uczestników zlotu w dniach 17-18 sierpnia:

Pok 1 os ze śniadaniem - 125 zł

Pok 2 os ze śniadaniami - 180 zł

Pok 3 os ze śniadaniami - 235 zł

śniadania, szwedzki stół.

 

Oczywiście na hasło ZLOT :)Zgłoszenia prosimy kierować za pomocą formularza, który znajduje się poniżej

lub na adres @mail: kontakt@cudzechwalicie.com 

Liczba uczestników ograniczona, bierzemy pod uwagę kolejność zgłoszeń. Z uwagi na to, że zgłaszają się do nas firmy i instytucje chcące uczestniczyć w zlocie program może być modyfikowany z korzyścią dla uczestników.

Dane do wpłaty wpisowego oraz opłaty za warsztaty fotograficzne prześlemy w informacji zwrotnej. 

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE osoba wypełniająca formularz wyraża jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez organizatorów wyłącznie na potrzeby zlotu.


FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY na II Etap zlotU fotografów lub warsztaty fotograficzne                                        Chęciny / Kielce 17-18 sierpnia 2019

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.

Informacja: Prosimy o wypełnienie pól oznaczonych gwiazdką oraz zaznaczenie komunikatu The Privacy Policy applies(Obowiązuje Polityka prywatności)